עיכוב התפתחותי

התפתחות תינוקות קורית לאט לאט באופן טבעי וללא צורך בלמידה אקטיבית של הסביבה בהתאם לשלבי התפתחות התינוק. יחד עם זאת ידוע כי גנטיקה, מהלך ההיריון והלידה וכן הסביבה ההתפתחותית של התינוקות יכולים להשפיע על התפתחות התינוק ולהביא להתפתחות מהירה או לעיכוב התפתחותי.

חשוב לציין – לכל שלב התפתחותי יש טווח גילאים בו נצפה לראות את השלב מתממש, יחד עם זאת מדובר בטווח בלבד כאשר יש לבחון ולבדוק עבור כל תינוק מה נכון עבורו.
העיכוב ההתפתחותי יכול להתבטא בכל אחד מהתחומים בהם בני אדם מתפתחים באופן טבעי – מוטורי, קוגניטיבי, חברתי, ורגשי
חשוב מאוד לאבחן עיכוב התפתחותי, על מנת לתמוך בילד ולאפשר לו את כל התנאים הנכונים לו על מנת שיוכל לרכוש בצורה הטובה ביותר את היכולות איתן הוא מתקשה. וכן על מנת לתת כלים והכוונה להורים ולצוות המטפל
רבים מהעיכובים ההתפתחותיים מתגלים אצל רופא הילדים או בטיפת חלב, כחלק מהמעקב השגרתי שעורכים לכל הילדים. עיכובים אחרים מתגלים על ידי הורים, גננות ומטפלות שרואים את העיכוב בהשוואה לילדים אחרים בני אותו גיל.
כאשר יש חשד לעיכוב התפתחותי, או במקרים בהם ההורים לא בטוחים מומלץ להתייעץ ולבדוק. המטרה לראות מה נכון עבור התינוק הספציפי שלכם, איפה צריך חיזוקים שיאפשרו לו להשלים את השלב ההתפתחותי ולהתקדם קדימה.

רוצים לדעת מה קצב ההתפתחות של תינוקכם?
אני מזמינה אתכם אליי לפגישה אישית ובה גם תינוקכם וגם אתם, תלמדו דברים חדשים

מרכז הלב

מרכז הלב הוקם מתוך מטרה להעניק להורים בתחילת דרכם כלים ותובנות להתמודדות עם גידול הילדים ולעזור בליווי התפתחות הגוזלים עד גיל שנתיים.

צור קשר

כל הזכויות שמורות למרכז הלב 2018